Elegancja na co dzień

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak często w ciągu swojego dnia korzystasz z zegarka? Jak często zdarza Ci się spoglądać na jego tarczę? Jak często kontrolujesz czas – minuty, które pozwalają Ci odetchnąć bądź też motywują do działania? Niezależnie od tego, jaka będzie odpowiedź, na pewno zdajesz sobie sprawę, że bez niezawodnego czasomierza trudno byłoby Tobie planować nie tylko życie osobiste, ale przede wszystkim zawodowe. Z tego też względu w naszej ofercie znalazły się eleganckie zegarki – symbol precyzji, wieloletniej tradycji, kunsztu, rzemieślniczej dokładności, dbałości o każdy detal oraz kreatywności przekraczającej wszelkie ograniczenia. Ich obecność na dłoni sprawi, że każda godzina w ciągu doby pełna będzie magii i niepowtarzalności. Zastanawiasz się – jak to jest możliwe? Dlaczego zwykły dodatek ma się dla Ciebie okazać niezastąpionym uzupełnieniem codziennego wizerunku? Poznaj naszą odpowiedź…

Piękno duszy

Kultywując wieloletnią tradycję zegarmistrzowską dbamy o to, by dostarczane przez nas zegarki kwarcowe zachwycały nie tylko swoim wyjątkowym wyglądem, ale przede wszystkim duszą. Bez niej nie byłyby w stanie istnieć, odmierzać kolejnych minut, zachwycać precyzją i długowiecznością. Doskonałość i precyzja nie jest więc rezultatem magii, ale starannie przygotowanego, wykonanego z należytą dokładnością mechanizmu, który dzięki przekazywaniu impulsów elektrycznych przez cały mikroukład zegarka jest w stanie starannie odmierzać czas. Mechanizmy kwarcowe wyróżniają się ponadprzeciętną dokładnością, dlatego też wybierane są przede wszystkim przez tych, którzy cenią sobie dokładność, niezawodność, czytelność pomiaru oraz to wszystko, co jest w stanie zaproponować nowoczesna technologia. Zegarki kwarcowe, w przeciwieństwie do mechanicznych, są dla naszej kultury stosunkowo nowym nabytkiem. Pojawiły się dopiero w latach 70. ubiegłego wieku, ale od tego czasu – nieustannie doskonalą swój sposób działania.

Który wybrać?

Dla wielu osób kwintesencją elegancji, a nawet subtelną ekstrawagancją są czasomierze mechaniczne. Drzemie w nich wielopokoleniowa tradycja, perfekcja widoczna w każdym calu. Okażą się więc wspaniałym prezentem bądź uzupełnieniem codziennej garderoby dla osób, które:
- cenią przywiązanie do tradycji,
- nad wygodę cenią sobie bardziej elegancję i oryginalność,
- poszukują rozwiązań niepowtarzalnych.

Decydując się na wybór takiego czasomierza należy mieć na uwadze fakt, iż w ciągu doby jego pomiar może wyróżniać się lekkimi, kilkusekundowymi odchyleniami w skali doby. Wynika to przede wszystkim z natury mechanizmu bazującego na nakręcanej sprężynie. Jednak i ta klasa zegarków posiada swoich liderów – są to tzw. chronometry, które w szczególny sposób zostały przygotowane do pracy ciągłej, niezawodnej i dokładnej. Jednak dla osób, dla których najistotniejsza jest wygoda, której towarzyszyć musi również niezawodność, właściwym wyborem okażą się zegarki kwarcowe.

Piękno i elegancja w miniaturze

O dokładności, rzetelności pomiaru zegarków kwarcowych i mechanicznych można by mówić wiele. Jednak istotną kwestią, która wymaga poruszenia, jest również ich stylistyka. To właśnie wykończenie sprawia, że zachwycają nas one swoją wizualnością – przepełnioną niepowtarzalnością, oryginalnością, wyrazistością a może nawet awangardowością. Decydując się na wybór dowolnego, eleganckiego zegarka należy zastanowić się nad tym, w jakich sytuacjach będzie on nam służyć. Czy będzie uzupełnieniem biznesowego stroju, czy też towarzyszyć nam będzie w trakcie wyjątkowych uroczystości? A może pragniemy, by stał się codziennym dodatkiem, obecnym zarówno w trakcie pracy, jak i wypoczynku? Niejednokrotnie poszukujemy również czasomierza uniwersalnego, który sprostałby wszystkim wymienionym okolicznościom. I właśnie dlatego najbardziej cenieni producenci nieustannie poszukują nowych form wyrazu artystycznego, które znajdują swoje uzasadnienie w kolejnych, przygotowywanych przez nich seriach. Jesteśmy więc całkowicie przekonani, że i w naszej, bogatej i niezwykle rozbudowanej kolekcji, znajdują się propozycje na tyle ciekawe, oryginalne w swym wykończeniu, zachwycające elegancją tarczy oraz zdobień, by móc sprostać estetycznym preferencjom nawet najbardziej wymagających.